SULTANGAZİ VİNÇ KİRALAMA

Vinç Kiralama, Kiralık vinç, Mobil Vinç, Hiyap Vinç, Sepetli Vinç, İstanbul Vinç, Vinç Kiralama Hizmetleri

Sultangazi, Vinç Kiralama alanında ciddi talep artışının yaşandığı ve Vinç Kiralama talebinin yoğunlaştığı ilçelerdendir. Yaman Vinç Kiralama olarak siz değerli müşterilerimize, en hızlı şekilde hizmetlerimizi ulaştırmak ve günlük çalışma temponuzda size zaman kazandıracak en akılcı çözümlerle zaman ve maliyet açısından en büyük faydayı kazanmanızı sağlamaktayız.Sultangazi vinç kiralama olarak Firmamız öncü gelen bir kuruluştur.Şantiyelerde alt ve üst yapı faaliyetlerinde, yükleme ve boşaltma işlerinde, oto kurtarma ve çekme işlerinde, kaldırma ve taşıma işlerinde hurdacılıkta v.b. işlerde farklı amaçlara uygun vinçlerdir. Seri hareket edebilmeleri, gerektiğinde yük taşıyabilmeleri bu tür vinçlerin tercih edilmelerinde en büyük etkendir.Kaldırma işlemi yaparken vinç seçimi, başlıbaşına bilgi gerektiren bir konudur.

– Kaldırılacak yükü (boyutları ve ağırlığı) tanımak
– Çalışılacak mahalin fiziki koşullarını tanımak
– Çalışacak kaldırma aracının tüm özelliklerini (boyutu, ağırlığı, kaldırma sistemi, kaldırma kapasitesi, taşıma kapasitesi) bilmek, doğru seçim için şarttır.

Sultangazi Kiralık Vinç Hizmetleri

VİNÇ Hakkında Bilgiler

Kaldırabileceği maksimim ağırlık ve uzanabileceği maksimum mesafeye göre vinçlerin de belli bir kapasiteleri vardır. Bir vinç alırken ya da kullanılmadan önce muhakkak bu kapasite sınırları gözden geçirilmelidir. Unutulmamalıdır ki her vincin her iş için uygun olması söz konusu değildir. Öncelikli yapılması gereken işin tanımının ve büyüklüğün belirlenmesi ve buna uygun bir vincin seçimidir. Bu seçime yardımcı olabilecek en basit kural ise yük x mesafe kavramıdır. Vincin kapasitesini de gösteren bu sistemin mantığı ne kadar mesafede ne kadarlık bir yük kaldıracağıdır. Vinçleri isimlendirirken de bu ifade kullanılır. Aslında ton x metre (kg x metre). Örnek olarak 35 tonluk bir vinci ele alırsak, bunun anlamı vincin kule ekseninden 3m. Uzaktaki kaldırabileceği maksimum yüktür.Vincin asıl kapasitesi ton metre (kg metre) ile belirlenir. Yani söz konusu 35 tonluk bir vinç, 105. Ton-metre kapasiteye sahiptir. Kaba bir hesapla bu değerin istenilen mesafeye bölümü bize o mesafedeki yaklaşık kapasitesini verecektir. 

Tabi bu basit işlem yapılırken, her mesafe artırımı için bir de verim kaybı ve diğer kuvvetler de devreye gireceğinden kapasitenin bir miktar daha azalacağı unutulmamalıdır.Tüm işler doğrusal bir kol boyunda 3 yönlü hareketle gerçekleştirilebilmektedir. Fakat bazı durumlarda tek bir kol yetersiz kalmaktadır. Daha yüksek mesafeye ulaşılmak istenildiğinde ya da belirli bir yükseklikte, standart kırma grubuyla aynı yönde olmayan, bir yükseklikte başka bir yöne doğru daha hareket gerektirecek işlerde ya da diğer kullanılabilecek alanlarda, tek kırmanın yetersiz kalacağı noktalarda standart uzatma grubunun ucuna 1. kırmadan bağımsız hareket edebilen 2. bir kırma grubu eklenebilir. Bu sayede 1. kırma grubu ile istenilen yüksekliğe ulaşılarak, 2. kırma yardımı ile ister dikeyde ister yatak eksende 3 yönlü hareketle 1. kırmanın açısından bağımsız bir açıyla işlerin gerçekleştirilmesi sağlanır.

Çift kırmalı bir vinç trafikte seyir esnasında kasa üzerine katlanmaktadır. Ancak çift kırma vinçlerde 2. kırma grubu portatif bir özelliğe sahip olduğundan istenildiği zaman kolayca sökülerek makine tek kırmalı hale gelmekte, bu sayede kasanın kullanımı da artmaktadır.
Katlanır bomlu vinçler katlanma durumuna göre de sınıflandırırlar.
Katlama sistemi vincin, seyir halindeyken araç üzerinde mümkün olduğunca az yer kaplaması ve aracın özellikle yük taşıma gibi başka işleri yerine getirebilmesini sağlamaktadır. Bu kategoride ilk sınıf olan tam katlanır bomlu vinçler kapasitesi 50000 kg metreye kadar olan vinçlerin dahil olduğu gruptur. Vinçler, ister tek kırma, isterse çift kırma olsun kupa arkasına tam olarak kapanacak şekilde katlanmaktadır. Bu sayede kamyon arkasındaki kasa tamamen malzeme taşıma işlemi için kullanılmaktadır. Özellikle Avrupa vinç sektöründe en çok tercih edilen tam katlanır bomlu vinçler, hem vincin hem de kasanın en etkin ve verimli kullandığı vinç sınıfıdır.Sizler de vinç işleriniz de müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçip detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

 

VİNÇ KİRALAMA BÖLGELERİ

Menu